28 kwi 2013

Kilka porad pomocnych w zapuszczaniu i regeneracji paznokci

Oczywiście tylko gdy paznokcie są zdrowe mogą nam urosnąć. Kruche, łamliwe, rozdwajające się paznokcie nie wchodzą w grę.
Więc jak poradzić sobie z tymi problemami? Zregenerować płytkę!


1.  Odżywki do paznokci
 Osobiście polecam Micro Cell Colour Repair, o której pisałam TUTAJ. Bardzo lubię także Eveline 8 w 1, którą można kochać albo nienawidzić. Ja stosuję jako cienką bazę pod lakier (paznokcie maluję raz na kilka dni) i jestem bardzo zadowolona.

2. Suplementy diety- uzupełnianie w niezbędne witaminy
Oczywiście nie są przymusem. Jednak polecam serdecznie Mega Krzem, o którym możecie poczytać klikając w link, który podawałam wyżej. Jak najbardziej ziołowe, naturalne kapsułki. Warto uzupełniać dietę w niezbędne dla prawidłowego wzrostu czynniki. Polecam także wywary np. ze skrzypu polnego.

3. Odpowiednie piłowanie
Tak! To też jest ważne. Najgorsze są pilniki papierowe, te zdecydowanie odradzam. Zatem jakie najlepsze? Oczywiście szklane. Powinno się piłować płytkę krótkimi, lekkimi ruchami w jedną stronę, do czego potrzebna jest nie lada cierpliwość. Ale Wasze pazurki Wam za to podziękują. Właśnie tak zapobiegamy rozdwajaniu i łamaniu się przy końcach paznokci.


4. Oliwa z oliwek oraz olejki
Bardzo dobrym i naturalnym sposobem jest moczenie paznokci w lekko podgrzanej oliwie z oliwek z kilkoma kroplami soku z cytryny (który przy okazji usuwa odbarwienia od lakieru). Ważne jest, aby wcierać oliwę w paznokcie i skórki. Warto poddawać pazurki takiemu zabiegowi rano i wieczorem. 
Do tego zadania doskonale spiszą się oleje z Rossmana, powszechnie stosowane do olejowania włosów. Należy pamiętać o tym, że wcierka musi mieć naturalny skład. Nie może być to np. olej spożywczy.

5. Dobry krem do rąk
Krem to podstawa w pielęgnacji dłoni, ale i paznokci! Odpowiedni krem może wspomóc odbudowę płytki paznokcia. Musi być przede wszystkim nawilżający, może, ale nie musi być regenerujący. Oczywiście znów zwracamy uwagę na skład.
Polecam kremy do rąk Planet Od Nature, Tołpa lub kilkakrotnie tańszego zamiennika z Biedronki, BeBeauty, Green Nature.

6. Zmywacz do paznokci
Warto zwrócić uwagę, jak zmywacz radzi sobie z lakierem (wyjątek-> mocno brokatowe emalie, z nimi prawie żaden zmywacz nie może sobie poradzić ;-). Jeżeli musimy mocno ścierać i przyciskać płytkę... to chyba oczywiste, że nasze pazurki tego nie lubią. Dlatego dobry, ale niezbyt intensywny zmywacz jest istotny.
Kwestia acetonu jest zależna od upodobań. Mnie na przykład nie robią krzywdy. Ba! Tylko zmywacze z acetonem są w stanie poradzić sobie z niektórymi lakierami.

To by było na tyle.
Jakie Wy macie sprawdzone sposoby na wzmocnienie i odbudowę płytki? Koniecznie piszcie!


2 komentarze:

Twój komentarz jest dla mnie niesamowicie ważny. Daj znać, co Ci się podobało, a co byś zmianił/a. Dziękuję! :-)

Labels

Powered by Blogger. Blogger Template by Intikali.org. Supported by Iskael and BlogSpot Design.